عکسهای دیده نشده + جشن تولد 6 سالگی عسل + جشن تولد یکسالگی نفس

سلام به دوستان همیشگی و گلم.

انشالله که در کنار خانواده و غنچه های نازتون زندگی پر از عشق و محبت داشته باشید.

ما هم با این دو تا غنچه گل باغ زندگیمون روزهای خوب و خوش رو می گذرونیم. عسل درگیر مدرسه و درس و مامان سوری هم پا به پای عسل مشغول درس کلاس اول و الفبای اول و غیر اول و آخر و غیر آخر و خلاصه که خل و چل دارم میشم. نفسم که مثل همیشه مهربون، خواستنی و آروم، یه نفس می گم و هزار تا نفس می کشم.

دو هدیه از بهشت خدا، برای من و بابا

عسل و نفس


بخدا می میمیرم براتون

هنگامه اول زندگی ام : عسل

همه هستی من و بابا

هنگامه دوم زندگی ام:‌ نفس

تموم زندگی من و بابا

وجودتان طلاست یا بهارست؟

هر دو

غنچه های باغ زندگی

عسل + فاطمه + هلیا در جشن تولد پسرعمه

نفس در همان جشن در حال آب بازی

عشق منی تو

گزارش تصویری تولد 6 سالگی عسل با 4 ماه تأخیر:

عسل با تیپ تولدش و ژستهای قشنگش:

چقدر خوشگلی ماشالله...

خوشگل و خوش قد و بالای من و بابا:

چقدر عاشقتم من...

عسلم قبل از رفتن به مراسم تولدش:

شیرینی زندگیم

عسل و نفس قبل از  رفتن به جشن تولد عسل:

دو عشق من

به در خواست عسل جشن تولدش را در بوستان نزدیک خانه گرفتیم و حدود 30 نفر مهمان داشتیم برای افطار و شام. البته یه طوری جشن الفبا هم حساب میشد.

تمام حروف الفبای فارسی را چاپ کرده و محل مهمانی را تزئین کردیم:

سفره افطار جشن عسلی:

عسل برای تک تک مهمانها نقاشی کشیده بود و در پاکت های هدیه به آنها تقدیم کرد و ازشون بابت تشریف فرمایی شون تشکر کرده بود. با کمک مامان سوری حدود 30 تا پاکت درست کرد:

صحنه ای از آتیش بازی جشن تولد عسلی:

کیک تولد 6 سالگی عسل خانوم که ایده مامان سوری بود که عکس فارغ التحصیلی اش را در آن بیاندازیم:

قربون عکس روی کیکت

مهمانیهای کوچک تولد عسل: محراب + فاطمه + امیرحسین + آریا + آرمیس + نفس

6 سال گذشت که تو با آمدنت عشق را هدیه خانه امان کردی.

تولدت مبارک

عسل و نفس

شمع 120 سالگیت رو فوت کنی انشالله:

عاشقتم

گزارش تصویری جشن تولد یکسالگی نفسم با 9 ماه تأخیر :

جشن تولد یکسالگی نفس را در 17 اسفند 91 در منزل گرفتیم. ببخشید که فرصت نکردم تا بحال عکسهایش را بذارم. چند تا از عکسهای تولد یکسالگی نفس زندگیمان را ببینید:

نفس با لباس تولدش:

نانازی من

تولد تو تولد بهترین روز زندگیست:

نفس موقع جشن:

چقدر عاشقتم من...

نفس و کیک تولد یکسالگی به سلیقه باباسیاوش:

عاشق خوشگلیتم

نفس در کنار آبجی عسل هیجانزده از فشفشه ها:

دو عشق من

وقتی خدا تو رو داد لطفش را به من تمام کرد:

آرزوی قشنگ من

تولدت مبارک گل دخترم:

قشنگی زندگی من و بابا

شام تولد دختری که خودم درست کردم :

نفس در حال جواب دادن به آیفون

آهنگ خوش زندگیم

نفس بالای میز توالت آبجی عسل

نفسمی

چند تا خاطره پراکنده از روزهای خوش با دخترانم:

1ـ نفس تا مداد یا خودکار دست کسی می بینه میگه: آپ ، بابا، دا دا. چون دیده روزهای اول به عسل املاء که می گفتم. بنویس آب ، بابا، مثلا ادای منو در میاره.

2ـ عسل حرف د رو که یاد گرفت داشتم بهش املاء می گفتم: بَد ، بعد از اون گفتم بنویس ابَد ، دیدم نفس داره پاهای منو می زنه و با عصبانیت و غیض میگه: دَه  به خودم که اومدم خنده ام گرفته بود چون نفس رو که دعوا میکنم بهش میگم، بد یا خیلی بدی. اونم فکر کرده بود که من دارم دعواش میکنم و کلمه بد و ابد شد واسم خاطره.

3ـ عسل خیلی درس رو دوست داره و از مدرسه لذت میبره و معمولا مطالب رو در کلاس خیلی خیلی خوب می گیره و ریاضی را بهتر از همه درسها. سوره توحید، سوره کوثر، سوره عصر رو حفظ شده و با لذت میخونه برام. دخترم باسواد شده و وقتی به من از حروفهای که بلد شده، املاء میگه کلی لذت می برم و مشعوف میشم.

4ـ از وقتی که عسل می ره مدرسه من و نفس تنها از اداره برمیگردیم خونه و مجبورم بخاطر اینکه نفس سرگرم باشه آهنگهای شاد براش بذارم. از آهنگی که خیلی خوشش بیاد با ذوق میگه: دَ (دست) یعنی که دست بزنیم منم که یه دست به فرمان دارم مجبورم بخاطر ذوق براش بشکن بزنم اونم فوری شروع میکنه با دوتا دستش بشکن میزنه.

5ـ نفس یاد گرفته وقتی با عسل کلنجار می رم سر درسهایش میاد و دست اشاره را میگیره روی بینی کوچولوش و میگه: هییسسس . خنده ام می گیره و عنان کار از دستم خارج میشه.

6ـ وقتی سرمشق عسل رو می دم که بنویسه نفس بدوبدو میره دفتر و مداد میاره و دمرو میخوابه روی دفتر و میگه: آپ ، بابا، دادا (تاب تاب)

7ـ تعطیلات تاسوعا و عاشورا که حدود 4 روز بابا سیاوش کلا خونه بود و در کنار بچه ها نفس رو خیلی یاغی کرده بود . خودش همه رو اذیت می کرد تا دعواش می کردیم من یا عسل، فوری میگفت: بابا اینو! چوقولی کردنش به باباش که دیگه آخرش بود. یکسره خودشیرینی و دلبری می کرد واسه سیاوش. آتیشپاره شده واسه خودش.

8ـ تا وقتی که عسل مهدکودک می رفت و من میگذاشتمش و می گرفتمش یکسره التماس می کرد به سیاوش که تو امروز بیا دنبالم مهدکودک. باباسیاوش همه گاهاً به خاطر دل دخترش کلی راه از خونه تا امیرآباد رو بدون وسیله می اومد دنبال عسلی که باهم برگردیم خونه. حالا که مدرسه میره من صبحها می گذارمش و باباسیاوش ظهرها میره دنبال خانومی، می فرمایند صبحها اشی منو بذاره مدرسه ظهرها سوری بیاد دنبالم. خلاصه که بچه ها همیشه دنبال اون چیزی هستند که نمیشه یعنی یه جورایی بهانه تراشی دارند. منم چهارشنبه ها همیشه میرم دنبال عسلی و دوباره باهم می آییم اداره و کلی حال می کنیم به یاد گذشته ها که مادر و دختری همه با هم بودیم.

9. بعضی وقتها خیلی خوشحالم که عسل ، نفس رو داره و نفس، عسل رو. گاهی عسل رو دعوا می کنم نفس میاد منو میزنه که چرا عسل رو دعوا کردم یا گاهی که نفس رو دعوا می کنم تنها جایی که پناه میبره آغوش عسل هست. کلی نفس خیلی به عسل گرایش داره و عاشقشه. اگه عسل خواب باشه و خوراکی مثل موز، سیب، خیار و ... به نفس بدم با داد و فریاد واسه عسل می گیره و بدو بدو میبره واسه عسل و میگه: آ ، آ. کلا عسل بیدار هم باشه نفس دوست داره خوراکی عسل رو من بدم اون واسش ببره. عرق خواهری یا عشق خواهری نمی دونم.

10. نفس همه خوراکی ها رو دوست داره و امتحان میکنه اما عسل همچنان بد غذا و بد خوراک هست. خیلی نگرانشم اما همه می گن به مرور بهتر میشه. خوراکی های مورد علاقه نفس: گردن پخته مرغ ، لوبیا قرمز پخته، سیب زمینی سرخ کرده چیبسی، تخم مرغ و تخم بلدرچین آب پز شده، حریره بادام، سرلاک موز، شیر پرچرب از نوع میهن،َ انار ، خیار، موز ، پاپ کُرن، چی توز انواعش، شاهدونه، کنجد بو داده ، انواع نون و ... ماشالله چشمم کف پات.

همتون رو دوست دارم. ببوسین غنچه هاتون رو تا بعدبای بایبای بای

/ 20 نظر / 155 بازدید
نمایش نظرات قبلی
asma

چه مامان مهربونی خدا بچه هاتون براتون نگه داره

امیر عباس و امیر علی

سلام هم از طرف مامان هم از طرف خودمون مامانی ما واسمون یه وب درست کرده خوشحال می شم شما هم جزو دوستان ما باشیید و بهمون سر بزنید

اندریا

سلام به وب دختر خوشکل ما هم سر بزن خوشحال میشم لینکمون کنی

ندا

عزیزم من عکساتونو نتونستم ببینم باز نمیشه

نازي رادمنش

شاید من ماهرترين دزد دنيا باشم!!! آخر نميداني که چقدر دزدکي به تو فکر کرده ام ای کاش می توانستم دزدکی بارها تو را ببینم تا دیگر شکی، در دزد بودنم نباشد...

نی نی کده

به سایت نی نی کده سر بزنید. خبرهای خوب برای بچه ها و مامان باباها داریم :)

جملات زیبا . مجله جادوی کلمات

دوست و همکار عزیزم سلام بجهت خلق این اثر زیبا ممنونم من جدیدا یک سایت شارژ راه اندازی کردم ممنون میشم که اون رو معرفی کنیم و البته شما هم از من شارژ بخرید ممنونم از لطفتون موفق باشیئ آدرس http://mrmashuof.1000charge.com کد لوگو

طراحی و چاپ تقویم سال1393 با عکس اختصاصی کودک شما طراحی و چاپ کارت پستال های عید نوروز با عکس کودک شما طراحی و چاپ انواع تگ هفت سین و کلاه عیدانه و بنر عید طراحی و چاپ انواع تم های تولد با طراحی های متفاوت temparti.ir http://tempari.blogfa.com تقویم های تم دار تنوع زیادی در وب هست حتما از طرح ها و نمونه کارهای ما دیدن کنید[قلب]

مامان امیررضا

می بوسم دخملی های نانازم رو